בלימה בסטנדרט אחר!! KOOL STOP

חברת KOOL STOP החלה את פעילותה באורגון ארה”ב בשנת 1977 כחברה שמייצרת פולימרים להקטנת חיכוך במיכון תעשייתי. מהר מאוד נכנסה החברה לענף האופניים במגוון רפידות מעצור בתרכובות מהפכניות ששיפרו את יכולת העצירה בצורה יוצאת דופן.

החברה עם השנים גדלה והתפתחה בהתאם לשוק האופניים העולמי במטרה לתת מענה לכל דגם מעצור אפשרי שיוצא בשוק ועם זאת להמשיך ולפתח את טכנולוגיית התרכובות ומבנה הרפידה בכדי להישאר בחזית הטכנולוגית של ענף האופניים העולמי.

רפידת הבלם המיועדת לדיסק נרקחת בכמה תרכובות ספציפיות על מנת לתת מענה הולם לסגנון הרכיבה ותנאי הדרך של הרוכב.

SINTERED – תרכובת “מטאלית” אשר עוברת “סינטור” שזה בעצם הפיכת תרכובת מתכתית העשויה מאבקה לחומר מוצק וקשיח. הרפידה ה”מסונטרת” מספקת כוח עצירה יוצא דופן עם שילוב של גב רפידה מאלומיניום המשודך לגוף אינטגרלי בעל צלעות קירור המווסתות את הטמפרטורה המועברת למערכת הבלימה ומתקבלת רפידה חזקה המאריכה את חיי הדיסק ומספקת לרוכב תנאי עצירה במהירויות ובתנאים קיצוניים.

ORGANIC – הרפידה האורגנית נרקחת ממספר חומרים אורגניים ובעיקרם “שרף”. הרפידה האורגנית מייצרת כוח עצירה משופר מרפידות ה OEM המגיעות על האופניים תוך כדי שמירה על שקט בבלימה ושמירה על חיי הדיסק.

ELECTRIC – רפידות הבלם המיועדות לאופני E-BIKE השוקלות יותר ,באופן טבעי, מאופני שטח רגילות ומייצרות כוח מתמשך להנעת האופניים. גב הרפידה אלומיניום ובעלת חוצץ קרמי המבודד בין גב הרפידה לבוכנת המעצור ומונע מלקלוט את החום הנפלט מהדיסק והרפידה. התרכובת האלקטרית מחזיקה זמן רב יותר ושומרת על חיי מערכת הבלימה.

רפידות הדיסק מגיעות בווריאציית ה AERO COOL המאווררת גרסת ה AERO PRO המעניקה מערכת קירור אינטגרלית לקליפר ומשאירה את רפידת הבלם להישחק ,שאותה ניתן להחליף כאשר היא מתבלה.

בנוסף רפידות אורגניות עם גב אלומיניום מייצרות עצירה חלקה ושקטה עם ויסות טמפרטורות במערכת.

רפידות חישוק

רפידות החישוק מתחלקות לכמה משפחות עיקריות ומותאמות למגוון המערכות הקיימות היום בשוק. (SHIMANO CAMPAGNOLO וכדומה) וגם לאופני BMX.

משטח העצירה במעצורי חישוק מתחלק ל 3 חומרים עיקריים:

ALUMINIUM – רפידות האלומיניום מספקות כוח עצירה מדהים לתנאי יובש בתנאים רטובים ובמצב משולב כאשר הן מתחלקות לכמה סוגים.

SALMON – הרפידה הכתומה הקלאסית המתאימה כמעט לכל תנאי מזג אויר אפשרי שומרת על חיי החישוק ובעלת חלק אחורי מוגבה אשר מבצע מגע ראשוני עם החישוק בזמן העצירה ומנקה אותו לפני הנגיעה הראשית של שאר הרפידה.

DUAL – הרפידה הנמכרת ביותר והטובה של KOOL STOP משלבת רכות וקשיחות ברפידה אחת לכל מזג אויר יבש ורטוב.

TRIPLE – רפידה משולבת המתאימה לכל מזג אויר רכה וקשיחה יכולה לשמש גם לחישוקי קרבון מייצרת כוח עצירה יוצא דופן ושמירה על חיי החישוק.

CERAMIC – רפידה המיועדת לחישוק בעל משטח עצירה קרמי אשר מייצר כוח עצירה מדהים שקט ונוח. חישוקים כגון MAVIC EXALITH, DT OXIC, CAMPAGNOLO MILLE וכו’ יקבלו כוח עצירה מדהים עם רפידות אלו.

CARBON – רפידות הקרבון מגיעות ב 5 תרכובות עיקריות וכל זאת על מנת לקבל כוח עצירה הולם ולשמור על חיי פס העצירה של החישוק C – CF – CFL 1003 – 1003CX הרפידה מיועדת לשימוש אך ורק בחישוקי קרבון ואין להעבירה לשימוש בחישוק אלומיניום.

חברת BS ONLINE יבואנית KOOL STOP בישראל גאה להעניק שירות למגוון רוכבי האופניים דרך חנויות שישווקו את המוצר. רכישת סט רפידות לכל סוג אופניים יכול להתבצע דרך האתר.

 

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים בבלוג

העולם של שרשראות האופניים…

שרשרת האופניים היא החלק המניע של הכלי שלך. השרשרת במהלך חייה עוברת תלאות ועינויים ואלמלא שרשרת תקינה ומתפקדת חוויית הרכיבת עלולה להפגע או לחילופן לההרס.

קרא עוד »

דף הפייסבוק שלנו