האם הגרמין FENIX 6 הוא שעון הספורט שטח הטוב בעולם?

במשך כמספר שנים נחשבת GARMIN למובילה בתחומה בשוק שעוני הספורט ושעוני השטח המתקדמים. ביוני 2012 זה החודש בו השיקה לראשונה GARMIN את סדרת הפניקס האלמותית שלה ומאז הטכנולוגיה הלכה והתפתחה, יכולות המעקב שופרו, השעון הפך מגוון יותר ביכולות שלו וכמובן אי אפשר להתעלם מתג המחיר שעלה באופן משמעותי מסדרה לסדרה.

השקת ה FENIX 6 

באוגוסט האחרון השיקה GARMIN את סדרת שעוני ה FENIX 6 סדרה מתקדמת יותר מהסדרה שלפניה ה FENIX 5. התכונות הבסיסיות נשמרו (מעקב דופק, יכולות ניווט מתקדמות, מעקב שינה וכדומה) אבל נדמה שישנם כמה שיפורים שיהפכו את ה FENIX 6 לשחקן משמעותי בשוק השעוני ספורט. 

חיי סוללה טובים יותר שעון ה FENIX 6 PRO SOLAR שמאפשר את הארכת חיי הסוללה בחשיפה לקרן שמש ישירה, יכולת מעקב טובה יותר ותכונות מוזיקה מתקדמות ומפות שעברו שיפור משמעותי ב 6. 

עיצוב ה FENIX 6

נדמה ש ה 6 ו ה 5 חולקים את אותו עיצוב, הפולימר הקשוח, העיצוב המאסיבי שלא משאיר ספק בקשר לעמידותו של השעון  GARMIN מציעים ציפוי נירוסטה קדמי או טיטניום או טיטניום מצופה פחמן למטורפים שבניכם אבל נדמה כי סה”כ ביצעה GARMIN מעין מתיחת פנים קלה ו ה 6 נראה אסתטי יותר בעל מראה יותר חלקלק. 

פני השעון מוגבהות בצורה מסויימת וזאת על מנת להקטין את הסיכוי לפגיעת זכוכית השעון העשויה מזכוכית גורילה מחוסמת או אם בא לכם ממש להתפנק אז תלכו (בתוספת כסף כמובן..) על שעון עם עדשת ספיר יוקרתית ומונעת שריטות. שעון ה PRO SOLAR משתמש בזכוכית יעודית העונה לשם POER GLASS אשר מעניקה לי יתרונות של חוזק ושקיפות על מנת לחשוף אותו באופן מירבי לאור השמש (בדגם זה GARMIN אוסרת שימוש במגני מסך)

כמה שעונים בסדר, ה FENIX 6?

סדרת הFENIX 6 עשירה בדגמים והיא מונה כ 19 שעונים (נכון לכרגע) בעיצובים ובתכונות שונות. השוני בגדול הוא יכולות המוזיקה והניווט מפות המתקדם של דגמי ה PRO ו ה SAAPHIRE לעומת חוסר יכולת כזאת של דגמי ה 6 הרגילים ו ה 6S. בנוסף ישנו הבדל בגודל השעון כמובן ככל שהוא עמוס בטכנולוגיה וסוללה גודלו עולה. 

דגמי ה PRO SOLAR מתפארים בגוף גדול שקוטרו 51 מ”מ ועלול על חלק מאיתנו להראות מעט מגושם ומשקל של מעט יותר מ 80 גרם. 

דגמי ה PRO וה 6 מוצנעים מעט וכוללים גוף בעל קוטר של 47 מ”מ ומשקל כמעט זהה הנע בין 70 גרם ל  80 פלוס תלוי כמובן באיכות חומר השעון. 

דגמי ה S כבר רזים יותר ובעלי קוטר של 42 מ”מ עם משקל שנושק ל 60 גרם. נראה ש GARMIN יושבים על פלח שוק נאה של משתמשים והם מצליחים באופן מעורר השראה יש לציין להתאים את השעונים לאופי המתאמן או הלקוח הסופי. לא תמיד הכי טוב הוא הכי נכון וגרמין מבהירים את הנקודה הזאת במדוייק על ידי שימוש בתכונות הנכונות עם שיפור משמעותי בחיי הסוללה ואיכות ללא פשרות.

חיישנים ב FENIX 6

נראה ש GARMIN לא חסכו ב 6 יכולות דיוק למתאמן והשעון כולל…

מד תאוצה (אקסלומטר), מצפן מגנטי, מד טמפרטורה (שימו לב למיקום המעט בעייתי לקרבת הגוף מה שעלול לזייף בקריאה לעיתים), ג’ירוסקופ, מד לחץ ברומטרי וגובה, חיישן דופק אופטי מובנה בגב השעון משופר יש לציין GARMIN משפרים את יכולות הדיוק שלו באופן מתמיד למרות שספורטאי הישג או מתאמנים רציניים יעדיפו תמיד את רצועות הדופק הטובות והאמינות של GARMIN, יכולות קישוריות מתקדמות BLE ANT+ WI FI, מעקב על ידי GPS בתוספת GLONASS או GALILEO, אוקסימטר אשר מאפשר לך לבחון איך גופך מתאקלם לסביבה לא רוויה בחמצן (אל תשאלו אותי איך…) השעון כמובן אטום לים אבל בעמידות מוגבלת 10 ATM מה שאומר שהוא לא מותאם לצלילה גם דירוג הזעזועים שלו די מוגבל כך שאל תנסו להשליך אותו למרחקים או גבהים במטרה לבחון את עמידותו. 

תצוגה (נו ה FENIX 6 קיבל מסך מגע…?)

התצוגה ב 6 עושה רושם משופר לעומת ה 5 גם מבחינת גודל כמובן (1.4 אינץ’) הרזולוציה גדלה ל 260 על 260 מה שהופך אותו לאיכותי יותר מבחינת נראות מסך מה שכן צריכת הסוללה עלתה אבל לא באופן משמעותי.

לגבי מסך מגע נראה ש GARMIN באופן מסורתי חוסכים מאיתנו את השימוש במסכי מגע בסדרת ה FENIX יש שיראו את זה נהדר באופן יחסי ויש כאלו שלא יסכימו. אני חושב שספורטי שרץ, רוכב או שוחה לא ירצה להתעסק עם המגע במהלך האימון. מה שכן זה ישנה משמעותית את נתוני אורך חיי הסוללה אבל נראה ש GARMIN אוהבים את זה ככה והאמת….. גם אנחנו. 

GARMIN CONNECT

אם יש את השעון ואת כל מה שהוא נותן לנו אז מהצד השני יש את  ה GARMIN CONNECT הקונקט זה בעצם ה”מכסה של הסיר” ללא אפליקציית הקונקט ניתוח הנתונים דרך ה GARMIN הופך ארוך מעצבן ומייגע. יכולות הקישור הסנכרון ושיתוף חברתי הפכו במשך השנים למשהו שמוביל את עולם הספורט בעולם וזאת בזכות האפליקצייה הזאת. יכולת הקונקט גדלה עם השנים והיום היא מכילה מלבד נתוני האימון היבשים לוח שנה ומעקב אימונים יצירת מסלולי ריצה רכיבה וניווט קישוריות מלאה ל STARVA שיתוף על גבי FACEBOOK, יכולות הורדת נתונים הקשורות למוזיקה (אחסון משופר ב PRO של עד 64 ג’יגה) על ידי ה WI FI  ועוד מספר רב של יכולות מעקב וניטור נתונים שהופכות לנו את החיים לקלים יותר. שבב הניווט של מכשיר ה 6 הוחלף בשבב של SONY השנה מה שפותר מספר קל של בעיות קריאה שהיו בשנים הקדומות ומה שמעמיד אותו בחזית הטכנולוגיה. 

לסיכום… סוללה!

ל FENIX 6 יש סוללה אימתנית ונראה ש GARMIN עמלו קשות על מנת לדחוס טכנולוגיה מטורפת בכמויות לתוך גוף של שעון בעל גודל מוגבל ועם זאת לא וויתרו ואפילו שיפרו את חיי הסוללה מאחיו ה 5, תוסיפו על זה את מצב ה ULTRA TRAC אשר נותן דקירת ציון אחת לדקה ואורך חייה הסוללה בניווט או פעילות יעלה משמעותית וישנו גם מצב EXPEDITION חסכוני במיוחד לניווט במקומות מבודדים אשר יביא את השעון לעבודה של כמעט חודש ללא טעינה!

אנחנו ב BS ONLINE משווקי GARMIN כבר 3 שנים בקירוב מתגאים לתת שירות ומכירה של שעון ה FENIX 6 גם ללקוחותינו אשר עושים שימוש בשירות השכרת מזוודות האופניים ולכלל הספורטאים בישראל. וכל זאת תחת שירות ואחריות של היבואן בישראל “רונלייט”

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מ

    איך השעון לא לצלילה ? 10 אטמוספירות = 100 מטר

    1. BS ONLINE

      גבולי! בדיוק עד 100 מטר 10ATM ב water rating

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים בבלוג

העולם של שרשראות האופניים…

שרשרת האופניים היא החלק המניע של הכלי שלך. השרשרת במהלך חייה עוברת תלאות ועינויים ואלמלא שרשרת תקינה ומתפקדת חוויית הרכיבת עלולה להפגע או לחילופן לההרס.

קרא עוד »

דף הפייסבוק שלנו