לתשומת לבכם! דפיברילטור

בשנים האחרונות אנחנו עדים ליותר מקרי דום לב (פרפור חדרים) אשר קורים במקומות ובאירועי זמן אקראיים לגמרי. הסיכוי להציל את האדם אשר לוקה בליבו יורד משמעותית בכל שנייה שעוברת בזמן שהוא אינו מקבל את הטיפול הראוי. אי לכך אנחנו רואים מכשירי דפיברילציה במקומות רבים יותר ונגישים לקהל הרחב. 

 

מה זה בעצם פרפור חדרים?

פרפור החדרים הוא מצב קיצוני ומסוכן ביותר של אי סדירות בפעילות הלב, פעילות הלב כאמור נגרמת על ייתן מתן שוקים חשמליים אשר נגרמים על ידי קוצב הלב הטבעי וכך נשמרת פעילותו התקינה של הלב בהמשך אספק דם מחומצן למערכות החיוניות בגוף. פעילות הקוצב היא קבועה ומדויקת ושומרת כאמור על פעילותן התקינות של מערכות ההולכה הקריטיות בגוף. אי אספקת חמצן נקודתית יכולה לגרום כמעט באופן ישיר למצב של פרפור חדרים על ידי גירוי יתר של שרירי הלב אשר נכנסים לדוחק במטרה לשמור על פעילותו הסדירה של הלב. 

מה עושים במקרה של פרפור חדרים?

במצב של פרפור חדרים הלב לא יבצע פעילות סדירה ולכן לא יורגש דופק. האי סדירות בפעילותו התקינה של הלב יגרום לאספקת חמצן לא סדירה בראש ובראשונה למערכת הבקרה הראשית ה”מוח” שישבית את כל מערכות הגוף בראש ובראשונה. דפיברילטור

קריאה לכוחות ההצלה ובאופן מיידי התחלת עיסויים יגדילו באופן ניכר את הסיכוי של האדם שלקה בליבו להשאר בחיים. עם זאת יש לזכור שהסיכוי של אדם אשר לקה בליבו הוא נמוך באופן דרמטי ומתוך מחקרים סטטיסטיים כאשר כ 10% מהאנשים אשר לקו בלבם מתוך קבוצה של 8000 אנשים אשר חוו דום לב שרדו את האירוע. 

אי המצאות של דפיברילטור בקרבת מקום מקטין דרמטית את הסיכוי של אדם זה להינצל מאירוע שכזה. 

אז מהי בעצם פעולת הדפיברילציה…?

קודם כל יש לציין נתון משמעותי אשר ישפוך אור על כמויות הצלת החיים אשר להן אחראי מכשיר הדפיברילטור המפורסם מהסרטים ומסדרות בית החולים המפורסמות… אירועי דום לב ופרפור חדרים אשר תועדו על ידי כוחות ההצלה מתעדות כי 95% מהמקרים בהם מכשיר הדיפיברילטור היה נוכחו ניצלו חייו של האדם אשר לקב בליבו, נתון זה מחזק באופן משמעותי את התפיסה הרווחת כי זהו “מכשיר מציל חיים”. הצעת חוק שעברה ב 2008 ועודכנה ב 2014 מבהירה באופן מובהק את ההגדרות לפיהן יוצב דפיברילטור בכל מקום ציבורי העונה לקריטריונים “בחוק הדפיברילטורים”. 

מכשיר הדפיברילטור מבצע פעולה של מתן שוק חשמלי בו הוא בעצם מבצע “איפוס” ללב ובאופן רגעי מפסיק את פעולתו ולאחר מכן כאשר הלב חוזר לפעום הוא שב לפעילות סדורה ותקינה. דפיברילטור

מי רשאי להשתמש במכשיר הדפיברילטור?

בשנים האחרונות מכשירי הדפיברילטור הפכו להיות נוחים, קלים לתפעול וידידותיים לכל משתמש מזדמן. 

מכשירי הדפיברילציה של חברת DEFIBTECH מספקים את הסטנדרט הגבוהה ביותר שקיים היום בעולם הדפיברילטורים העולמי על ידי טכנולוגיה מתקדמת איכות מוצר מהגבוהות בעולם עם אישור FDA ובקרת איכות ויצור מהגבוהות והמחמירות שנמצאות היום בשוק מכשור ההצלה. 

רשת המתנדבים הלאומית “איחוד הצלה” הפועלת מזה שנים במתן עזרה רפואית קריטית במקרים דחופים בכל מקום וזמן היא משתמשת נאמנה של מכשירי הדפיברילציה של חברת DEFIBTECH אשר נקראים ה LIFELINE AED, מכשירי ה LIFELINE מעניקים איכות ללא פשרות, קלות, נוחות ויותר מהכל תקשורת מלאה עם האדם אשר מבצע את פעולת ההחייאה גם קולית וגם ויזואלית במכשירי ה LIFELINE VIEW. 

אי לכך ובהתאם לזאת הופך כל אדם מהמניין למפעיל דפיברילטור מן השורה כאשר הוא נזקק לכך. 

הדפיברילטור המטייל….

חברת BS ONLINE אשר מתעסקת בהשכרת מזוודת אופניים להטסת אופניים לחו”ל מבינה את הצורך לתת מענה לקהל הרחב בהשכרה של מכשירי דפיברילטור. דפיברילטור

מכשירים אלו מעולם לא היו מאושרי הטסה אך ורק בגלל המצאות הסוללה המרכזית של המכשיר אשר מבצעת בפועל את מתן השוק החשמלי למטופל. לכן לא היה ניתן להטיס מכשירים אלו לחו”ל וקבוצה אשר הייתה מטיילת במקום די נידח בצורה מאורגנת לא יכלה להצטייד במכשיר החייאה מתאים, מצב זה השתנה עם הגעתו של דפיברילטור ה VIEW של LIFELINE אשר מספק מענה למצב זה. המכשיר נושא עימו אישורי הטסה מטעם ה FAA האמריקאי ורשות הבטחון התעופתי TSA.  אי לכך הפכו מכשירי ה VIEW למאופשרי טיסה וניתן להשכירם לזמן קצוב מה שנותן מענה חלילה לאירוע לבבי בחו”ל את המכשיר ניתן להשכיר גם בישראל לזמן קצוב מבלי לרכוש אותו. 

מכשירי הדפיברילטור של חברת DEFIBTECH מיובאים על ידי חברת “הדר הדרכה ושירותים רפואיים” בע”מ אשר נותנת מענה טכנולוגי ולוגיסטי בכל עניין הקשור בקו המוצרים של LIFELINE. 

 

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים בבלוג

העולם של שרשראות האופניים…

שרשרת האופניים היא החלק המניע של הכלי שלך. השרשרת במהלך חייה עוברת תלאות ועינויים ואלמלא שרשרת תקינה ומתפקדת חוויית הרכיבת עלולה להפגע או לחילופן לההרס.

קרא עוד »

דף הפייסבוק שלנו